İtalya’nın En Renkli Adası : Burano

Venedik kanalları, sanatı ve tarihi ile herkesin beğenisini ve sevgisini toplayan bir şehir. Kanalları ile herkesi kendisine çeken bu yer ne kadar popüler olursa olsun İtalya’da kanallarıyla ünlü daha renkli ve canlı bir şehir daha sizi bekliyor. Burano, renkli evleri, daha az turist yoğunluğu ve eğlenceli aktiviteleri ile gelen ziyaretçilerini eğlendirmeyi başarıyor. Uçak bileti alarak gidebileceğiniz bu şehirde neler yapabileceğinize gelince Burano Adası Rehberi size yardımcı olacaktır.

Burano Adası Rehberi : Fotoğraf Çekmeye Hazır Olun

Burano Adası Rehberi : Fotoğraf Çekmeye Hazır Olun

Çoğu insan Venedik’ten Burano’ya büyük bir nedenden dolayı seyahat ediyor: fotoğraf çekmek! Renkli evler gerçekten bu şehrin karakterini yansıtan en güzel detaylar olarak ortaya çıkıyor. Elinize bir kamera alın ve kanalların yanında yer edinmiş bu pembe, mavi, yeşil evlerin oluşturduğu rüya gibi bir kareyi yakalayın.

Yerel Dantellere Bakın

Dantel denilince çok yakından bildiğimiz bir el işi gözümüzde canlanıyor. Burano ise kesinlikle dantelleri ile ünlü bir şehir. Şaşırtıcı değil mi? Burano, yüzyıllardır dantel üretimi ile ünlüdür. En tanınmış müşterilerinden biri, Milan Duomo sunağı için bir parça satın alan Leonardo da Vinci’nin kendisidir. Adada küçük bir dantel müzesi var, zanaat sizi ilgilendiriyorsa, Venedik’ten Burano’ya seyahatinizi burada bırakmayı düşünün!

Burano Adası Rehberi : Tre Ponti’yi Gezin

Burano Adası Rehberi  : Tre Ponti'yi Gezin

Tre Ponti ya da “üç köprü”, teknik olarak hepsi bir köprü olsa da Burano’nun keyifli sokaklarının ve ilginç kanalların en güzel panoramik manzaralarını sunar. Venedik’ten Burano’ya yaptığınız günlük gezi sırasında bu noktayı kaçırmamaya dikkat edin!

Pescaria Vecia’ya Gitmeyi Unutmayın

Her balıkçı köyünün bir balık pazarına ihtiyacı vardır ve Pescaria Vecia, Burano’da yer alan sevimli versiyonudur. Günbatımında Burano’yu ziyaret ediyorsanız, uğramanız gereken yer burası. Eski balık pazarı olan Pescaria Vecia, size Avrupa kültüründeki en sevimli yeri gösterecektir.

Eğik Burano Kulesini Görün

Eğik Pisa kulesi, İtalya’daki en ünlü yapılardan biridir. Ancak onun kadar ünlü olmasa da bir tane daha kule, İtalya’nın eğik yapıları arasındaki yerini alıyor ve bu da Burano Kulesinden başkası değil. Adada eşsiz bir fotoğraf çekmek için Via Giudecca’ye gidin ve Aziz Martin Kilisesi’nin çan kulesinin keskin yasağını kontrol edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*