Egzotik Destinasyonlara Uçak Yolculuğu: Burkina Havayolları

Burkina Faso ulusal havayolu şirketidir. Havayolu şirketi, tek bir yerel varış noktası olan Bobo-Dioulasso’ya yönelik tarifeli hizmetler sunarken, Togo, Benin, Mali, Nijer, Fildişi Sahili, Senegal ve Gana’ya bölgesel hizmetler sunmaktadır. Çoğunluğu AKFED / IPS konsorsiyumuna aittir ve Ouagadougou Havaalanı’ndaki ana üssünden faaliyet göstermektedir. Özel ve hemen hemen hiçbir uçak firmasında bulamayacağınız seferlere sahip olan bu havayolu şirketi ile uçmak planlarınızdaysa Burkina Havayolları Uçak Bileti hakkında her şeyi bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Burkina Havayolları Uçak Bileti : Seferleri

Burkina Havayolları Uçak Bileti : Seferleri

Havayolu şirketinin hizmet verdiği yurtiçindeki destinasyonu sadece bir tanedir. O da  Ouagadougou’dan Bobo-Dioulasso’ya olan yolculuğudur.

Uluslar arası destinasyonlarında ise oldukça egzotik bir kaç noktanın yer aldığını görebilirsiniz.

  • Abidjan, Fildişi Sahili
  • Akra, Gana
  • Bamako, Mali
  • Bobo-Dioulasso, Burkina Faso
  • Cotonou, Benin
  • Dakar, Senegal
  • Lome, Togo
  • Niamey, Nijer

Bagaj Politikası

Yolcular 10 kg ağırlığa kadar bir adet kabin bagajı alabilirler.Havayolu Ekonomi’de 30kg, Business Class’ta 50kg ve Bebek için 10kg cömert bir kontrol edilmiş bagaj ödeneği sunar. Üç tip sık uçan yolcu kartı çalışır: Kesin Fildişi Kartı, Celestars Gümüş ve Celestars Altın. Uçuş numaranızı ayırırken ve kontrol ederken üyelik numaranızı vermeniz de önemlidir. Ouagadougou ve Abidjan arasında ekonomi sınıfında seyahat eden yolcular 40kg kontrol bagaja, iş sınıfı 50kg kontrol edilen bagajlara izin verilir.

Koltuk Sınıfları

Havayolunun iki uçağında 12 Business sınıfı koltuk ve 56 Economy sınıfı koltuk bulunuyor.

Ekonomi sınıfı daha geniş olan havayolu şirketinin Mürettebat, cana yakın ve yardımseverdir. Kaliteli yemekler ile birlikte çeşitli içeceklerden alkolsüz içecekler, kırmızı şarap, köpüklü şarap, vb. sunulmaktadır. Air Burkina, vergisiz büyük ürün yelpazesi de sunmaktadır. Ekonomi sınıfının ayrıcalıkları bunlarken diğer sınıf olan Business ise çok daha lüks ve konforludur.

Konforu en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanmış konforlu koltuklarla ayrı bir kabinde rahatlayabilirsiniz. Business Class’ta seyahat eden yolcular Air Burkina’nın uçtuğu havaalanlarıdaki VIP salonlarına ücretsiz erişimin keyfini çıkarabilir. Özel Business Class check-in masasından en iyi şekilde yararlanın. Gemideki hoşgeldin içeceğinin tadını çıkarın, ardından lezzetli bir yemek, Afrika esintili Fransız mutfağı. Tüm mükemmel şaraplar ve şampanya eşliğinde keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*