Litvanya Druskininkai Şehrinde Yapmanız Gereken Her Şey

Litvanya’ya doğru yola çıkıyorsunuz ve gittiğiniz yerde biraz kaplıca keyfi yapmak istiyorsanız adresiniz Druskininkai olmalı. Burası, ülkenin kaplıca şehri olarak ünlüdür. Dinlendirici atmosferi, huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz durakları ile Avrupa’nın en sakin şehirlerinden birinde bir tatil yapabilirsiniz. Tabi buraya gelmek için uçak bileti ya da otobüs bileti alarak yolculuk yapabilirsiniz. Peki ya buraya geldiğinizde neler yapmanız gerektiğini de mi merak ediyorsunuz? İşte Druskininkai Gezi Rehberi ile bu şehrin en önemli yerlerini sizin için inceledik.

Druskininkai Gezi Rehberi : The Joy of All Who Sorrow Kilisesi

Burası küçük ama nefes kesici bir Rus Ortodoks Kilisesi olarak isminin tüm anlamını taşıyor adeta. Parlak bir mavinin gölgesini, aksi bir grinin birleşimine sahip bu kilise, hüzünlü tüm ruhların toplandığı ve huzur verdiği düşüncesiyle bu isme laik olmuştur. Bu kilise 1865 yılında inşa edilmiş ve o zamandan beri çevresindeki güzel ahşap evlerde yaşayan ve huzur arayan tüm ruhlara bir kapı olarak hizmet vermeye devam etmiş.

St. Mary’nin Kilisesi

Kırmızı tuğlalardan bir kilise denildiğinde akla St. Mary’s Church gelir. Bir cennetin ortasındaki göz alıcı yapı yakınındaki binaların ve kulelerin üzerinden net ve inanılmaz bir manzara sunar. 1844 yılında hizmete giren yapı bir süre sonra yıkılarak 1930 yılında yeniden inşa edilmiş. Bu kilise, Litvanyalı ressam Mikalojus Konstantinas Ciurlionis’in hayatında önemli bir yer oynaması ile de oldukça ünlüdür.

Vilniaus al

Mary Kilisesi’ni Druskininkai Su Parkına bağlayan ve sadece yayaların kullandığı bir caddedir. Ziyaretçiler, Vilniaus ve diğerleri arasında, MK Ciurlionis tarafından oluşturulan sanat eserlerinin kopyalarının yanı sıra mağazalar, restoranlar, spa merkezleri ve diğer konaklama yerlerini bulabilirler. Bu ana cadde, bu şehre gelen herkesin geçtiği bir noktadır ve benzersiz heykelleri de görebileceğiniz bir caddedir.

Druskininkai Gezi Rehberi : Gruto Parkı

Gruto Park, Litvanya’da bir zamanlar yaygın olan, eski Sovyet heykellerinin eksantrik bir koleksiyoncusu tarafından sahip olunan oldukça etkileyici bir cazibe merkezidir. Eski konumlarından çıkarıldıktan sonra, Sovyet zamanlarından pek çok heykel, propaganda malzemesi ve diğer eserler toplandı ve bu sitede düzenlendi. Ürkütücü propaganda müziği, en meşhur bazı Sovyetlerin hayat heykellerinden daha büyük heykelleriyle birlikte ürpertici bir atmosfer yaratıyor. Druskininkai şehir merkezine arabayla 15 dakikalık mesafede yer alan Gruto Park, ziyaret etmek için eşsiz bir yerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*