Flonransa’da Enfes Bir Manzaraya Karşı Yemek Yiyin

Floransa, kuşkusuz İtalya’nın en büyüleyici şehirlerinden biridir. Tarihi, sanatı ve insanları ile tam anlamı bir İtalyan şehri olmasını yansıtan bu şehir, müzeleri, gezilecek yerleri ve daha nicesi gibi restoranları ile de size inanılmaz bir deneyim yaşatabilecek bir yer. Uçak bileti alarak bir yere doğru uçtuğunuzda aklınız nerede ne yiyeceğiniz sorusu dönecektir. İşte Floransa restoranları rehberinde de sizin bu sorunuza cevap verecek, inanılmaz manzaralara sahip restoranları inceleyeceğiz.

Floransa Restoranları : Ristorante Santa Elisabetta

Santa Elisabetta Floransa’nın tam kalbinde yer alan Hotel Brunelleschi’de yer alan bir restorandır. Burası otelin dördüncü katında misafirlerini ağırlamaktadır. Enfes lezzetlerdeki bir yemek sırasında ise önünüze Floransa’nın ünlü katedrali Santa Maria del Fiore’nin muhteşem manzarasını sunuyor. Düğünler veya romantik bir randevu için ideal olan restoran, taze makarna, mantı ve risottoların yanı sıra her türlü et ve vejeteryan ve vegan seçenekleriyle hizmet vermektedir. Şef ayrıca, tematik olarak veya yerel Floransalı mutfağını yansıtmak amacıyla hazırlanan ek özel menülerde hazırlamaktadır.

Alle Murate

Burası sadece bir restoran değil, aynı zamanda bir müze. Kulağa ilginç geliyor değil mi? Alle Murate, şehrin merkezinde yer alan Palazzo del Arte dei Giudici e Notai’nin tarihi binasında hizmet vermektedir. Bu eşsiz kombinasyon size 14. yüzyılın atmosferi içerisinde yemek yeme fırsatı sunuyor. Burada arkeolojik kazılarda çıkartılan eserleri görebilmeniz hiçte olağandışı değil. Şef Giovanna Iorio, tekniğini çocukluk hatıralarına ve annesinin tariflerine dayanarak, yılın zamanına ve mevcut mevsimlik ürünlere göre menüyü değiştiriyor.

Bistrò del Mare

Bistrò del Mare, Ponte Vecchio’nun sağındaki Ponte Santa Trinita köprüsünün yanında, muhteşem Arno Nehri’nin yanında yer almaktadır. Bu Rönesans köprüsü, dünyanın en eski eliptik kemer köprüsüdür. Restorana ev sahipliği yapan bina ise Palazzo Gianfigliazzi’nin tarihi 1427 yılına kadar uzanıyor. Mekanın adından da anlaşılacağı gibi restoranın şefi balık ve deniz ürünleri yemeklerinde uzmanlaşmış. Sunulan yemekler arasında deniz mahsulleri kuskus, tütsülenmiş ton balığı carpaccio, tuzlu levrek ya da mevsim sebzeli ızgara taban yer alıyor. Farklı lezzetleri deneyebileceğiniz bir yer olarak listeye giriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*