İzmir’in En Güzel Tatil Yerleri

İzmir her zaman Ege’nin ve hatta Türkiye’nin en popüler ve gözde tatil şehirlerinden biri olmuştur. Daha önce gittiğinzide en çok bilinen noktalarına gitmiş olabilir veya bu şehre daha önce hiç gitmemiş olabilirsiniz. İşte bu yzüden sizin için bu cennetten parça gibi görünen şehri, İzmir Tatil Yerleri rehberi ile inceledik.

Sığacık

Sığacık

Seferihisar’ın en güzel mehallelerinden biri olan Sığancık’a daha önce uğramadıysanız burayı anlatmak için tek kelime kullanabiliriz. Huzur. Evet bu kasaba kesinlikle tatilinde huzur isteyenler için en ideal seçimlerden biri. Üstelik bu kasaka antik Teos Kentine de ev sahipliği yapıyor. Buraya geldiğinzinde hem tarih hem de doğal güzelliklerin bir arada olduğunu görebilirsiniz.

İzmir Tatil Yerleri : Dikili

İzmir Tatil Yerleri : Dikili

İzmir’in en çok bilinen kasabalarından birisi de Dikili’dir. Burası bereketli topları ve huzurlu bir yer olması ile tanınır. Üstelik buranın masmavi denizinde kesinlikle dünyanın en güzel renklerini ve yaşamlarını göreceksiniz. Dizilerden fırlamış bir kasaba da tatilinizi geçirmek istiyorsanız adresiniz kesinlikle Dikili olmalı.

Urla

Urla

Daha önce Kavak Yellerini izlemiş bir gençlik yaşadıysanız burasını herkesten daha çok bilirsiniz. Urla kesinlikle gençlik zamanlarımızda en çok gitmek istediğimiz yerler araında. Buranın tarihi dokusu ve sıcacık insanlarıyla bir bütün. Üstelik buraya geldiğinizde tadacağınız yemeklerin ise acayip lezzetli olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Eski Foça

Eski Foça

Öncelikle bu şehre geldiğinizde iki Fıça olduğunu unutmayın. Bizim anlatacağımız yer ise kesinlikle Eski Foça. Evleri, sokakları ve lezzetli yemeklere sahip resoranlarıyla burası gelen herkesin büyülenmesine yardımcı oluyor. Buraya gelip de buraya aşık olmamak imkansız.

İzmir Tatil Yerleri : Alaçatı

İzmir Tatil Yerleri : Alaçatı

Son dönemlerde en popüler tatil noktalarını sıraladığımızda Alaçatı kesinlikle ilk sıralarda yerini alıyor. Ünlü oyunculardan, şarkıcılara, öğretmenlere, mühendislere ve daha birçok meslekteki insanların aşık olduğu bir kasabadan bahsediyoruz. Arnavut kaldırımlı sokaklarındaki beyaz evleri ile kendinizi bambaşka bir dünyada bulacaksınız.

Karaburun

İzmir Tatil Yerleri :Karaburun

Kordon boyunca saatlerce yürüyüş yapabileceğiniz ama sakin bir kasaba mı istiyorsunuz? O zaman tercih edeceğiniz adres kesinlikle Karaburun olmalı. Burası 4 farklı bölgeye ayrılmış. Kaza, İskele, Burgaz Arkası ve Bodrum kısımları ile en çok sevilen yerlerden birisi. Üstelik burada dalış merkezleri ile Ege’nin masmavi sularını keşfedebileceğiniz noktaları bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*