İzmir’e Uçak Yolculuğu Yapacakların Bilmesi Gerekenler

Ege’nin en çok sevilen şehri İzmir’e doğru uçak yolculuğu yapacaklar için yardımcı olacak bir rehber hazırladık. Bu rehber sayesinde online uçak bileti alırken farkvar avantajlarından yararlanabilir, uçuşunuz havalimanına indiği anda ne yapmanız gerektiğini bilebilirsiniz. İşte İzmir uçak yolculuğu hakkında bilmeniz gereken her şey..

İzmir Uçak Yolculuğu : İzmir Havalimanı

İzmir Uçak Yolculuğu : İzmir Havalimanı

1984 yılında temelleri atılan ve İzmir’in tek havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, ekim 1987 yılından bu yana hizmet vermektedir. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan bu havalimanı zamanla ihtiyaçları karşılayamaması nedeni ile restore edilerek yeni bölümlere sahip oluyor. Örneğin 2014 yılında dönemin en büyük iç hatlar terminaline sahip olması gibi yeni eklemeler yolcuların daha kolay ve konforlu bir şekilde seyahat etmesine yardımcı olmayı hedefleyerek yapılmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı

İzmir’in Türkiye turizm alanında oldukça önemli bir yere sahip olması bu havalimanın önemli bir konumda olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle oldukça aktif bir uçuş trafiği bulunan bu havalimanında birçok havayolu şirketi bulunmakta ve dünyanın dört bir yanına uçuş seferleri düzenlemektedir.

Havalimanının yolcuların konforunu düşünerek oldukça modern ve lüks bir şekilde dizayn edilmesi de bu havayolunun oldukça fazla tercih edilmesinin en önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkmakratır.

Adnan Menderes Havalimanı’nda Hizmet Veren Firmalar ve Seferler

Adnan Menderes Havalimanı'nda Hizmet Veren Firmalar ve Seferler

Bulunduğu konumun önemi nedeni ile birçok firma bu havalimanında hizmet vermektedir. Bunlar arasında THY, Pegasus Airlines, AtlasGlobal, Onur Air, AnadoluJet, SunExpress Airlines yanı sıra yabancı havayolları firmaları da hizmet vermektedir. Bu yabancı havayolları firmaları arasında Azerbaijan Airlines, Deutsche Lufthansa AG,Eurowings AG, Belavia, Air Arabia, Freebird Airlines, Tailwind, Easy Jet, Thomas Cook Airlines UK, Qeshm Airline,Meraj Airlines,  Ata Airlines, Aegean Airlines gibi uluslararası firmalar bulunmakradır.

Bu havalimanı toplamda 55 destinasyona 36 havayolu şirketi hizmet vererek toplamda 30 ülkeye uçmasına yardımcı olmaktadır. Bu noktalar arasında Fransa, İngiltere, İran, Azerbaycan gibi ülkeler bulunmaktadır.

İzmir Uçak Yolculuğu : Uçuş Takibi

İzmir Uçak Yolculuğu : Uçuş Takibi

İzmir Adnan Menderes Havalimanı aynı zamanda modern alt yapısı sayesinde kendi sitesinden uçuş takibi imkanı sağlamaktadır. Kendi internet sitesine giriş sağladığınızda uçuş numarası ile uçağınızın nerede olduğunu bir harita üzerinden takip edebilmektesiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*