Kiraz Çiçeklerini Görebileceğiniz Noktalar

Kiraz çiçeği mevsimi çok çabuk gelir ve gider, neredeyse bu dönemi yakalamak zor bir takip gerektirir. Çoğu zaman, hatta neredeyse bu güzel ve estetik çiçeklerin bulunduğu bir şehirde yaşamıyoruzdur ve onları görmek için belki de dünyanın bir ucuna gitmemiz gerekir. Önceden nerelerde yetiştiğini görerek kendinize bir tatil planı hazırlayabilirsiniz. İşte Kiraz Çiçeklerinin Açtığı Şehirler ve ne zaman gitmeniz gerektiği hakkında bilmeniz gerekenler.

Kiraz Çiçeklerinin Açtığı Şehirler : Hirosaki, Japonya

Kiraz Çiçeklerinin Açtığı Şehirler : Hirosaki, Japonya

Kiraz çiçeği festivali geçen yılın başlarında başladı, çünkü kirazlar beklenenden daha erken açıldı. Geceleri saat 22: 00’ye kadar aydınlatılan Hirosaki Park, pek çok insan ağaçların parladığını görmek için yürüyüşlere çıkmaktan hoşlanıyor. Burada özellikle kiraz çiçekleri için festivale katılabilirsiniz. Ne de olsa kiraz çiçeği denildi mi akla Japonya gelir. Buranın atmosferi ve kiraz çiçekleri size otantik Japonya’nın en güzel manzaralarından birini sunacaktır.

Ne zaman: 23 Nisan – 5 Mayıs

Paris , Fransa

Paris , Fransa

Paris’te kiraz ağaçları çiçek açarken, hazine avına çıkmanızı öneririz! Petit Palais’teki merkezi avluda çiçeklerin tadını çıkarmak için gizli bir hazine yerini bulabilirsiniz. Tüm Paris’teki en iyi yerlerden biri, Notre Dame’nin güney cephesinin önünde desek doğru olur. Square Gabriel Pierné, Fransa’daki en dikkat çekici ağaçlardan birine ev sahipliği yapıyor. Bu küçük kare genellikle göz ardı edilir, ancak onu bulursanız, içindeki havai fişek gösterisi gibi hissettiren şeyleri keşfedeceksiniz!

Jardin des Plantes’de ‘kar beyazı’ anlamına gelen Prunus Shirotae ağacı ile de süsleniyor. Bu ağaç aynı zamanda “Fuji Dağı” adıyla geçiyor ve Paris’teki en büyük ağaç olduğuna inanılıyor!

Ne zaman: Mart Sonu – Nisan başı

Kopenhag, Danimarka

Kopenhag, Danimarka

Langelinie Parkı’na 200’den fazla kiraz ağacı dikildi ve 2008’den beri iki günlük Sakura Festivali’nin bir komitesi düzenleniyor! İçeri girmek ücretsiz ve hemen hemen herkes için ilgi çekici bir şey yer olabiliyor. Ana Aşama, İkinci Aşama ve hatta çimlerde neler olup bittiğini kontrol ettiğinizden emin olun. Daha önceki yıllarda, çeşitli dövüş sanatları gösterileri, karaoke ve hatta çay törenleri de bu festivalin bünyesinde yapılıyordu!

Ne zaman: 29 – 30 Nisan – 10:30 – 4:00

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*