Konya’nın Görülmesi Gereken Yerleri

Konya Gezilecek Yerler açısından oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Yemek kültürü bakımından da oldukça zengin olan Konya’ya otobüs, uçak ve tren ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu güzel şehri gezmek için alacağınız Konya otobüs bileti fiyatları, alacağınız her şehir için farklılık göstermektedir. En ucuz bileti bulmak için yıl içinde ufak araştırmalara girmeniz gerekmektedir, önceden alacağınız biletler daima daha ucuza gelecektir.

Konya otobüs bileti almak için uzaktan gelecekseniz birkaç ay önceden bilet almalı ve geçe bırakmamalısınız.Bu sayede daha ucuza bilet almanız ve tasarrufta bulunmanız mümkündür. Konya otobüs bileti bulmak her mevsimde oldukça kolay olduğu gibi doğru zamanda alırsanız ucuza da gelecektir.

Konya Gezilecek Yerler: Nereleri Gezmeli, Neler Görmeli?

Konya Gezilecek Yerler: Nereleri Gezmeli, Neler Görmeli?

Konya, tarihi ve kültürel bir turizme ev sahipliği yapmaktadır. Bu yönüyle en çok da camileri ve müzeleri ön plandadır. Aynı zamanda doğal güzellikleri de içeren çeşitli parkları bulunan Konya, gezildiği zaman farklı dönemlerin dini motiflerini tanımanızı sağlayacak yapılar da içermektedir.

Konya gezilecek yerler bakımından mimari çeşitliliğe sahip bir şehirdir. Bu mimari yapılardan, doğal güzelliklerden ve müzelerden Mevlana Müzesi’ni, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni, Sille Köyü’nü, Alaaddin Tepesi’ni, Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camisi’ni, Aziziye Camisi’ni, Kyoto Japon Parkı’nı, Meram Bağları’nı, Tuz Gölü’nü, İnce Minare Müzesi’ni, Karatay Medresesi Müzesi’ni, Ates Baz-i Veli Türbesi’ni, Arkeoloji Müzesi’ni, 80 Binde Devr-i Alem Parkı’nı, Rüstem Paşa Kervansarayı’nı, Yerköprü Şelalesi’ni, Eşrefoğlu Camisi’ni, Kapu Camisi’ni, Kültür Park’ı, Kültür Sokağı’nı, Ecdad Parkı’nı ve daha nicelerini gezebilir, doğal güzelliklerinin tadına varabilir, müzelerde tarihe ortak olurken mimari yapıları ile de kültürlerin özelliklerine şahit olabilirsiniz.

Genellikle türbeleri, camileri, kervansarayları ve müzeleri ile daha tarihi ve kültürel çeşitliliğe sahip Konya gezilecek yerler arasından size her türde seçme olanağı da sunmaktadır.

Konya’da Ne Yemelisiniz?

Konya’da Ne Yemelisiniz?

Konya’da yenecekler arasında en başta etli ekmek yer alır. Hemen hemen her yer etli ekmeği güzel yapsa da yıllardır bu işi yapan restoranlarda yemek de size ayrı bir keyif verecektir. Bunun dışında fırın kebabı, çebiç, sacarası, tirit kebabı, arabaşı çorbası, bamya çorbası gibi lezzetleri de meşhurdur. Konya’ya gidildiği zaman tadılması gereken yemekler arasında en başta tabii ki de etli ekmek gelir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*