Neden Hayatınızda Bir Defa Tayland’ı Ziyaret Etmelisiniz?

Farklı bir tatil rotası istiyor ama nereye gitmeniz gerektiğine karar veremiyor musunuz? Uygun uçak bileti fırsatları içinden bulacağınız en uygun uçak biletleri rotaları ile değil gerçekten ilginizi çekecek bir yere doğru rotanızı çizmeye ne dersiniz. Eğer otantik bir Asya ülkesini görmek ve doğanın tüm güzellikleri içinde unutulmaz bir tatil yaşamak istiyorsanız Tayland’a neden gelmeniz gerekiyor sorusuna cevabı bu yazıda bulabilirsiniz.

Tayland’a Neden Gelmeniz Gerekiyor : Yemek

Tayland yemekleri o kadar lezzetli ve çeşitlidir ki, ziyaretçiler bir gün veya bir ay boyunca Land of Smiles’da kaldığında, asla aynı yemeği iki kez yemek zorunda kalmaması gerekir. Ziyaretçiler, mutfağın konumlarında olduğu gibi değiştiğini görecek ve yemek seçeneklerini bir şehirden diğerine girerken hangi Tayland lezzetini beğendiklerine karar verebilecek. Üstelik Tayland, diğer asya ülkelerinde olduğu gibi sokak lezzetler ile de oldukça ünlüdür.

İnsanlar

İnsanların ziyaret ettiği tüm ülkelerin dost yerel halkın adil payına sahip olmalarına rağmen, Tayland halkı ile ilgili olarak bu ülke diğerlerinin önüne geçiyor. Tayland halkı geleneksel olarak cana yakın ya da en azından öyle algılanıyor. Belki de geleneksel Tay selamlaması Wai’in, sanki biri neredeyse dua ediyormuş gibi ellerini birleştirmesi ve hafifçe öne doğru eğilmesi sıcak bir karşılama hissi veriyordu. Belki de pek çok Thai aile tarzında yeme şeklidir, bazı ziyaretçiler lezzetli bir yemeğe katılmak üzere davet edilmek için yeterince şanslıdır. 

Ucuz Seyahat Maliyeti

Bütçeli gezginler, sürekli ve pişmanlıkta, fonların yetersiz olması nedeniyle şehirleri güzergahlarından ayırmak zorunda kalıyorlar. Bununla birlikte, seyahatin ucuz olduğu ve farklı ulaşım türlerinin kolayca temin edilebildiği Tayland’da durum böyle değildir. Nok Air ve AirAsia gibi bütçe dostu havayolları, uçuşlarda her zaman uygun satış gerçekleştiriyor gibi görünmektedir. Ülke çapındaki şehirlerde uluslararası ve yerel havaalanlarına doğrudan uçuşlar sağlamaktadır. Hem kırsal şehirlerdeki istasyonlar hem de Tayland’daki en büyük turistik yerlerden bazılarına gitmekte oldukça uygundur. Çünkü ülkenin dört bir yanındaki otobüsler ve trenler inanılmaz derecede uygun fiyatlıdır.

Tayland’a Neden Gelmeniz Gerekiyor : Dalış

Tayland’da 1.500 kilometreden fazla sahil şeridi bulunuyor. Üstelik bunların hemen hemen hepsi dünyanın en iyi dalış alanlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Gezginler sık ​​sık, bu deniz altında gizli kalan güzellikleri görmeyi gidiyor. Bunun nedenler arasında çok fazla sayabileceğimiz madde var. Zira muson mevsimi nadiren burada dalgıçlara mükemmel bir fırsat sunar. Neredeyse tespit edilmesini garanti eden birçok deniz kaplumbağası için bilinen Pattaya gibi bölgeleri de bulunuyor. Tayland’da dalış yapılacak en iyi yerlerden bazıları Koh Tao, Surin Adaları, Koh Chang ve Chumphon’dur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*